Silver samling

Silver samling
Silver samling
Silver samling
Silver samling
Silver samling
Silver samling

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SILVER SAMLING, 26 st, bestående av: dosa, August Wilhelm Ahnström, Växjö, 1862, cigarettetui, sannolikt tysk, fat, 2 st, C G Hallberg, Stockholm, 1916, bordsskedar, 6 st, Slottsbarock modell, C G Hallberg, Stockholm, 1954-8, mockaskedar, 12 st, Slottsbarock modell, C G Hallberg, Stockholm, 1934-53, assiettgafflar, 2 st, Brødrene Mylius, Norge, matskedar, 2 st, Svensk spetsig GAB, Stockholm, 1908, skedarslängd ca 11.5-23 cm, totalvikt ca 847 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning, mindre repor och bucklor

594810

2018-11-30