Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), djup modell, famille rose, dekor av figurscen på terrass i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, brättet med infällda reserver av bland annat räkor, diameter ca 22 cm
Nagg
594963
2018-11-30