Tobaksburk 1800-tal

Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal
Tobaksburk 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

1 000 SEK

TOBAKSBURK, sannolikt Hällefors Bruk, daterad 1823, märkt I Hazelius, gjutjärn, locket krönt av urna, höjd ca 24, 15x15 cm

Lock till urnan på burkens lock saknas

594967

2018-12-01