Joan Miró Internationell grafik
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JOAN MIRÓ (1893-1983): Le courtisan grotesque (1974), signerad och numrerad 6/15, blad VIII, etsning och akvatint på "chine", bladmått ca 41x58 cm
Cramer. "Ill a été tiré en outre 15 suites du trait en noir des 15 gravures sur Chine, signées au crayon".
Något vågigt papper
594978
2018-12-09