Joan Miró Internationell grafik

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

JOAN MIRÓ (1893-1983): Le courtisan grotesque (1974), signerad och numrerad 6/15, blad VIII, etsning och akvatint på "chine", bladmått ca 41x58 cm

Cramer. "Ill a été tiré en outre 15 suites du trait en noir des 15 gravures sur Chine, signées au crayon".

Något vågigt papper

594978

2018-12-09