Sockerruska silver 1700-tal

Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal
Sockerruska silver 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

4 000 SEK

SOCKERRUSKA, silver, 1700-talets andra hälft, troligen Danmark, stämplad IW, godronerat liv, fotavslutningar i form av blad, toppen krönt med fågel, höjd 14 cm, vikt 140 g

Fågeln något stukad

594996

2018-12-01