Bägare silver G H Sidwall

Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall
Bägare silver G H Sidwall

Klubbat för:

950 SEK

1 500 SEK

GUSTAF HENRIK SIDWALL, bägare, silver, ciselerad dekor, invändigt förgylld, räfflad fotavslutning, stämplad Gustaf Henrik Sidwall (mästare Norrköping 1789-1824), 1796, höjd 12 cm, vikt 96 g

595043

2018-12-01