Fat Japan Imari

Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

PRAKTFAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av fåglar och blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, stämplad made in Japan, diameter ca 45 cm

smärre slitage

595058

2018-11-30