Ulrica Hydman Vallien 12 vinglas på fot
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), "Open Minds", 12 vinglas/pokalglas, Kosta Boda 1980-/90-tal, vit fot och ljusgrön kupa, handmålad polykrom dekor av ansikten, signerade Kosta Boda Artist Coll Ulrica HV 98822, höjd ca 19 cm
6 glas med något matt dekor på foten, 6 glas med matt dekor på foten och kupan
595112
2018-12-01