Ulrica Hydman Vallien 12 vinglas på fot

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), "Open Minds", 12 vinglas/pokalglas, Kosta Boda 1980-/90-tal, vit fot och ljusgrön kupa, handmålad polykrom dekor av ansikten, signerade Kosta Boda Artist Coll Ulrica HV 98822, höjd ca 19 cm

6 glas med något matt dekor på foten, 6 glas med matt dekor på foten och kupan

595112

2018-12-01