Skål på fot Kina 1800-tal

Skål på fot Kina 1800-tal
Skål på fot Kina 1800-tal
Skål på fot Kina 1800-tal
Skål på fot Kina 1800-tal
Skål på fot Kina 1800-tal
Skål på fot Kina 1800-tal
Skål på fot Kina 1800-tal
Skål på fot Kina 1800-tal

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL PÅ FOT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av figurscen under tall i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, diameter ca 23, höjd 8 cm

Nagg

595119

2018-12-01