Flygel Blüther
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BLÜTHNER, flygel, Leipzig, 1800-talets andra hälft, svartlackerad, hjultrissor i mässing, nr 22317, höjd ca 76, 106x76 cm
PROVENIENS: Örbyhus, därefter i samma våning i Stockholm sedan 1937
Nyckel saknas, ytskador, notställ med skador och lagningar
595142
2018-12-02