Ikon Ryssland silverriza

Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza
Ikon Ryssland silverriza

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

IKON, 1800-tal, Ryssland, tempera på pannå, Kristi uppståndelse med 12 figurscener, riza i försilvrad koppar, ca 62x52 cm

Skador, pannån med kraftig slagning, renoverad, restere av putsmedel på målning

595196

2018-12-01