Ikon Ryssland silverriza
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
IKON, 1800-tal, Ryssland, tempera på pannå, Kristi uppståndelse med 12 figurscener, riza i försilvrad koppar, ca 62x52 cm
Skador, pannån med kraftig slagning, renoverad, restere av putsmedel på målning
595196
2018-12-01