Ikon Guds Moders avsomnande

Ikon Guds Moders avsomnande
Ikon Guds Moders avsomnande
Ikon Guds Moders avsomnande
Ikon Guds Moders avsomnande

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IKON, Guds Moders avsomnande, Balkan, 1800/1900-tal, tempera samt förgyllning på pannå, ca 36x28 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Omfattande färgbortfall, insektsanagrepp, slitage, krackelyr och retuscher

595200

2018-11-30