Ikon Guds Moders avsomnande
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IKON, Guds Moders avsomnande, Balkan, 1800/1900-tal, tempera samt förgyllning på pannå, ca 36x28 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Omfattande färgbortfall, insektsanagrepp, slitage, krackelyr och retuscher
595200
2018-11-30