Ikon S:t Symeon styliten
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
IKON, Kristus med Maria och Johannes döparen, S:t Symeon styliten, S:t Nikolaus, Grekland, tidigt 1800-tal, tempera på pannå, ca 41,5x31 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Spricka, slitage, krackelyr
595206
2018-11-30