Ikon S:t Symeon styliten

Ikon S:t Symeon styliten
Ikon S:t Symeon styliten
Ikon S:t Symeon styliten
Ikon S:t Symeon styliten
Ikon S:t Symeon styliten
Ikon S:t Symeon styliten

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

IKON, Kristus med Maria och Johannes döparen, S:t Symeon styliten, S:t Nikolaus, Grekland, tidigt 1800-tal, tempera på pannå, ca 41,5x31 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Spricka, slitage, krackelyr

595206

2018-11-30