Karmstolar 1 par sengustavianska

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, sengustavianska, omkring år 1800, bemålade i vitt samt guld, fast stoppad textilklädsel, dekor i pastellage av lagerbladsbård, fleuroner, samt kannelering, sitthöjd ca 46 cm

Slitage, repor, märken

595215

2018-12-05