Johan Petter Grönvall gräddkanna 1817

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOHAN PETTER GRÖNVALL (1781-1849), gräddkanna, 1818, silver, invändigt förgylld, dekor av lejonmaskaroner, höjd 10 cm, vikt ca 97 g

Hänkel med lagning

595265

2018-12-05