Stolar Bofinger Chair design Helmut Bätzner
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HELMUT BÄTZNER, "Bofinger Chair", stolar, 6 st, Bofinger AG, Tyskland, modellnr BA 1171, gul formpressad glasfiberförstärkt plast, stapelbara, höjd 75 cm
HISTORIK: Stolen presenterades första gången på möbelmässan i Köln 1966
Bruksslitage, repor, smuts, tejprester, någon stol med dekal
595273
2018-12-04