Stolar Bofinger Chair design Helmut Bätzner

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HELMUT BÄTZNER, "Bofinger Chair", stolar, 6 st, Bofinger AG, Tyskland, modellnr BA 1171, gul formpressad glasfiberförstärkt plast, stapelbara, höjd 75 cm

HISTORIK: Stolen presenterades första gången på möbelmässan i Köln 1966

Bruksslitage, repor, smuts, tejprester, någon stol med dekal

595273

2018-12-04