Jöns Granbom bägare silver
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
JÖNS GRANBOM, bägare, silver, ciselerad dekor i form av blommor och blad, stämplad Jöns Granbom (mästare Stockholm 1779-1793), 1780, höjd 8 cm, vikt 50 g
Med monogram, ytslitage och mindre bucklor
595405
2018-12-02