Jöns Granbom bägare silver
Valmis
2018-12-02
595405
| Korkein tarjous | 800 SEK |
| Arviointi | 1 200 SEK |
JÖNS GRANBOM, bägare, silver, ciselerad dekor i form av blommor och blad, stämplad Jöns Granbom (mästare Stockholm 1779-1793), 1780, höjd 8 cm, vikt 50 g
Med monogram, ytslitage och mindre bucklor