Jöns Granbom bägare silver

Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver
Jöns Granbom bägare silver

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

JÖNS GRANBOM, bägare, silver, ciselerad dekor i form av blommor och blad, stämplad Jöns Granbom (mästare Stockholm 1779-1793), 1780, höjd 8 cm, vikt 50 g

Zustandsbeschreibung

Med monogram, ytslitage och mindre bucklor

595405

2018-12-02