Anders Zorn
Closed
2018-12-09
595450
| Sold for | 6 200 SEK |
| Estimate | 6 000 SEK |
ANDERS ZORN (1860-1920): Självporträtt i vargskinnspäls, blyertssignerad Zorn, 1916, etsning, ca 17,7x12 cm
LITTERATUR: Asplund 270, Hjert & Hjert 164
Gulnad, fläck i marginalen