Silverskedar Finland

Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland
Silverskedar Finland

Klubbat för:

950 SEK

1 500 SEK

SILVERSKEDAR, 18 st, Finland bestående av: 6 matskedar med monogram ´´MH´´, Nystad, Bertil Gottfrid Wikström, 1896-1900 och Johan Wilhelm Jokiniemi, 1901, sockerströare, Johan Wilhelm Jokiniemi, 1908, 6 kaffeskedar med inskription ´´Lisa´´ Gösta Konstantin Helenius, Turku, 1905 samt 5 teskedar med monogram ´´KH´´, Johan Wilhelm Jokiniemi, 1901-1906 och Bertil Gottfrid Wikström, 1898, längd ca 13-21.5, totalvikt ca 504 g

Bruksslitage, anlöpning, några mindre bucklor

595475

2018-12-05