Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

IKON, triptyk, Gudsmodern Theotokos "Playtera" med ärkeänglar, 1800/1900-tal, tempera och olja på pannå, höjd ca 35, bredd (med utfällda vingar) 40 cm, tempera, olja samt förgyllning på pannå, höjd ca 35, bredd (med utfällda
vingar) 40 cm

Sockeln sannolikt inte original, bortfall av krdering och färg, sprickor, slitage

595495

2018-12-02