Kurt Tschörner och Otto Gerharz, keramik
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKULPTUR och KANDELABER, tjur och kandelaber, omkring 1960-70-tal, keramik, Kurt Tschörner och Otto Gerharz, Ruscha Keramik, Tyskland, mått tjur, ca längd 32, höjd 22 cm, kandelaber höjd ca 27 cm
Smärre bruksslitage
595530
2018-12-02