Kurt Tschörner och Otto Gerharz, keramik

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKULPTUR och KANDELABER, tjur och kandelaber, omkring 1960-70-tal, keramik, Kurt Tschörner och Otto Gerharz, Ruscha Keramik, Tyskland, mått tjur, ca längd 32, höjd 22 cm, kandelaber höjd ca 27 cm

Smärre bruksslitage

595530

2018-12-02