Tedosor Kina 1700-tal Famille rose
2018-12-02
595539
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TEDOSOR, 2 st., porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), mandarinporslin, dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, detaljer i guld, foten med slinga i relief, höjd ca 10-11 cm
Lock saknas, smärre slitage, sprickor