Rökelsehållare Kina 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
RÖKELSEHÅLLARE, 1 par, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), i form av pojkar med ruyi, polykromt bemålade, höjd ca 16 cm
Kuntoraportti
Nagg, slitage
595547
Päivämäärä:
2018-12-02