Goebel figuriner
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOEBEL, figuriner för julkrubba, Tyskland, 15 st, omkring 1900-talets andra hälft, flintgods, polykromt bemålade, höjd från ca 21 till 4 cm
Smärre bruksslitage, en ängel med bruten vinge
595548
2018-12-02