Goebel figuriner

Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner
Goebel figuriner

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GOEBEL, figuriner för julkrubba, Tyskland, 15 st, omkring 1900-talets andra hälft, flintgods, polykromt bemålade, höjd från ca 21 till 4 cm

Smärre bruksslitage, en ängel med bruten vinge

595548

2018-12-02