Ikon
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
IKON, Venetiansk-Kretensk skola, 1700-tal, Gudsmodern "Panagia of the Unfading Rose", tempera, olja samt förgyllning på pannå, träskuren, krederad, förgylld samt bemålad praktram, ikonen ca 47x35, ramen ca 96x78 cm
Färgbortfall, krackelyr och slitage
595572
2018-12-02