Marinmålning skolskeppet København

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-talets första hälft): Skolskeppet København, signerad Kr Hansen, olja på duk, ca 45 x65 cm

HISTORIK: Skolskeppet København förliste 1928 med män och möss, och återfanns aldrig.

595605

2018-12-02