Myran-stol design Arne Jacobsen

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

ARNE JACOBSEN, stol, "Myran", modellnr 3101, Fritz Hansen, Danmark, 1970, formpressad sits, teakfanér, benställning i stål, sitthöjd ca 44 cm, märkt undertill

Zustandsbeschreibung

Repor, bruksslitage, smuts

595613

2018-12-02