Tedosa Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
1 400 SEK
1 500 SEK
TEDOSA, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), mandarinporslin, dekor av kartusch med figurscen på terrass i emaljfärger, järnoxid samt sepia, detaljer i guld, foten med slinga i relief, höjd ca 12 cm
Lagningar, locket ej tillhörande
595639
2018-12-04