Koppar och assietter Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPAR, ASSIETTER, 8 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), batavia, famille rose, varierande dekor i emaljfärger samt järnoxid, diameter ca 6-13 cm

Nagg, sprickor, slitage

595660

2018-12-04