Spode Italian servis England
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPODE, servis, "Italian", 66 dlr, flintgods, England, bestående av: 12 bordstallrikar, såsskål, 10 assietter, 2 tekoppar med fat, 4 mindre djupa, 12 djupa, mjökkanna, gräddkanna, 9 mattallrikar, 6 askfat, 2 äggkoppar, 4 uppläggningsfat, uppläggningsskål, sockskål med lock, 4 tefat samt 3 kaffefat medföljer
Krackeleringar och bruksslitage, sockerskålens lock med nagg
595723
2018-12-04