Spode Italian servis England

Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England
Spode Italian servis England

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPODE, servis, "Italian", 66 dlr, flintgods, England, bestående av: 12 bordstallrikar, såsskål, 10 assietter, 2 tekoppar med fat, 4 mindre djupa, 12 djupa, mjökkanna, gräddkanna, 9 mattallrikar, 6 askfat, 2 äggkoppar, 4 uppläggningsfat, uppläggningsskål, sockskål med lock, 4 tefat samt 3 kaffefat medföljer

Krackeleringar och bruksslitage, sockerskålens lock med nagg

595723

2018-12-04