Rörstrand Skåne matservis
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, "Skåne", matservis, 41 dlr, 1900-talets början, flintgods, dekor i blått, bestående av: 4 mindre djupa, 3 kaffekoppar med fat, 7 mattallrikar, 9 bordstallrikar, 4 assietter, 11 djupa, såssnipa, såsskål, mindre skål
Nagg och bruksslitage
595729
2018-12-04