Rörstrand Skåne matservis

Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis
Rörstrand Skåne matservis

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Skåne", matservis, 41 dlr, 1900-talets början, flintgods, dekor i blått, bestående av: 4 mindre djupa, 3 kaffekoppar med fat, 7 mattallrikar, 9 bordstallrikar, 4 assietter, 11 djupa, såssnipa, såsskål, mindre skål

Nagg och bruksslitage

595729

2018-12-04