Vinofferbägare Kina Blanc de chine

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VINOFFERBÄGARE, 2 st., snarlika, porslin, Kina, 1800-tal, blanc de chine, dekor i relief av drakar och rådjur under träd, höjd ca 8, längd 15 cm

Tillverkningssprickor, slitage

595810

2018-12-05