Kandelaber

Kandelaber
Kandelaber
Kandelaber
Kandelaber
Kandelaber
Kandelaber
Kandelaber
Kandelaber

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

KANDELABER, 1800-tal, mässing, för 2 ljus, juserbar höjd, totalhöjd ca 48 cm

Troligen tidigare bouillottelampa, en ljuspippa med insats, bucklor

595811

2018-12-05