Biblia Londini 1656

Biblia Londini 1656
Biblia Londini 1656
Biblia Londini 1656
Biblia Londini 1656

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BIBLIA Sacra siveTestamentum vetus ab Im: Tremellio, & Fr: Iunio... redditum et Testamentu novum a Theod: Beza... vers: E.T. et A.M., sumpt. Societ.: Londini 1656.
Exlibris: "Seton of Ekolsund".

Proveniens: Ekolsund slott, Enköpings kommun. Slottet byggdes på 1600-talet och har bland annat bebotts av Gustav III.

Skador, defekter, ej genomgången

595890

2018-12-05