Biblia Londini 1656
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BIBLIA Sacra siveTestamentum vetus ab Im: Tremellio, & Fr: Iunio... redditum et Testamentu novum a Theod: Beza... vers: E.T. et A.M., sumpt. Societ.: Londini 1656.
Exlibris: "Seton of Ekolsund".
Proveniens: Ekolsund slott, Enköpings kommun. Slottet byggdes på 1600-talet och har bland annat bebotts av Gustav III.
Skador, defekter, ej genomgången
595890
2018-12-05