Skrivbord med stol

Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol
Skrivbord med stol

Klubbat för:

1 600 SEK

2 000 SEK

SKRIVBORD med STOL, 1800-talets andra hälft, engelsk stil, bägge med stomme i mahogny, bordet med skrivskiva i skinn, på hjultrissor i mässing, stolen med skuren dekor, samt sits klädd i sammetstextil, bordets höjd ca 72 cm, skivans mått ca 105x73 cm, stolens sitthöjd ca 46 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, skrivskivan med kraftigt slitage

595984

2018-12-04