Skrivbord med stol
Klubbat för:
1 600 SEK
2 000 SEK
SKRIVBORD med STOL, 1800-talets andra hälft, engelsk stil, bägge med stomme i mahogny, bordet med skrivskiva i skinn, på hjultrissor i mässing, stolen med skuren dekor, samt sits klädd i sammetstextil, bordets höjd ca 72 cm, skivans mått ca 105x73 cm, stolens sitthöjd ca 46 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, skrivskivan med kraftigt slitage
595984
2018-12-04