Orientmatta semiantik

Orientmatta semiantik
Orientmatta semiantik
Orientmatta semiantik
Orientmatta semiantik

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

ORIENTMATTA, semiantik, 1920-tal, Tabriz, grön botten med motiv föreställande bl.a hjortar och lejon, kartusch med signatur för (firma) Bröderna Khametji, ca 300x205 cm

Jämnt slitage

596158

2018-12-05