Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LJUSKRONA, omkring sekelskiftet 18-1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, för 3 ljus, behängd med olikslipade prismor, senare elektrifierad, höjd ca 80, diameter 35 cm

Bruksslitage, Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, medföljer 1 prisma och mässingstråd,

596196

2018-12-06