Børge Mogensen fåtölj
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BØRGE MOGENSEN, ´´Slædestol´´ fåtölj, 1900-talets andra hälft, modell nummer 2256, Fredericia Stolefabrik, Danmark, ek med lösa stoppade kuddar klädda i tyg, etikettmärkt, sitthöjd ca 37 cm
Senare klädsel, klädsel saknas mässingknoppar, bruksslitage, märken
596197
2018-12-08