Bordsur, nyrokoko
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets senare hälft, nyrokoko, förgylld zink, rikligt dekorerad med blommor, voluter samt en kvinna med kastanjetter, glaskupa med svart träsockel, nyckel till urverket medföljer, höjd (med kupa) ca 44 cm
Smärre bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
596214
2018-12-06