Bordsur, nyrokoko

Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko
Bordsur, nyrokoko

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets senare hälft, nyrokoko, förgylld zink, rikligt dekorerad med blommor, voluter samt en kvinna med kastanjetter, glaskupa med svart träsockel, nyckel till urverket medföljer, höjd (med kupa) ca 44 cm

Smärre bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

596214

2018-12-06