Kabinettskåp

Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KABINETTSKÅP på benställning, 1700-tal, barock, fanerad med bl.a. valnöt, intarisa dekor, förgyllda beslag, inredning med lådor, höjd ca 159, 108x49,5 cm

Slitage, sprickor, nyckel saknas, nyckelskylt på benställningen saknas, senare skiva/topdel och lås

596232

2018-12-06