Tallrikar sen Qing

Tallrikar sen Qing
Tallrikar sen Qing
Tallrikar sen Qing
Tallrikar sen Qing
Tallrikar sen Qing
Tallrikar sen Qing

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 1 par, Kina, Qianlong, 1736-1795 porslin, åttkantiga med uddiga kanter, dekor i underglasyrblått av blommor och påfåglar, längd ca 17.5 cm

Några mindre glasyrdefekter, en tallrik med krackelyr, en tallrik med en mindre nagg

596297

2018-12-10