Tallrikar sen Qing
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, 1 par, Kina, Qianlong, 1736-1795 porslin, åttkantiga med uddiga kanter, dekor i underglasyrblått av blommor och påfåglar, längd ca 17.5 cm
Några mindre glasyrdefekter, en tallrik med krackelyr, en tallrik med en mindre nagg
596297
2018-12-10