Bordsur Lenzkirch

Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch
Bordsur Lenzkirch

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSUR, omkring 1900, Louis XVI-stil, marmor och mässing, emaljerad urtavla med romerska siffror, Lenzkirchverk, höjd ca 36 cm

Kompletterad, pendel saknas, urtavla med smärre skador, smärre nagg, kejsa samt dekordelar (droppar) saknas

596321

2018-12-10