Bordsur Lenzkirch
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSUR, omkring 1900, Louis XVI-stil, marmor och mässing, emaljerad urtavla med romerska siffror, Lenzkirchverk, höjd ca 36 cm
Kompletterad, pendel saknas, urtavla med smärre skador, smärre nagg, kejsa samt dekordelar (droppar) saknas
596321
2018-12-10