Tvättfat Kina 1900-tal

Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal
Tvättfat Kina 1900-tal

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1900-talets början, Kangxistil, famille verte, dekor av reserver med figurscener, blommor samt dyrbara ting i emaljfärger, järnoxid och sepia inramade av blommmor och fjärilar i underglasyrblått, diameter ca 40, höjd 14 cm

Smärre tillverkningsdefekter

596330

2018-12-08