Bordsarmaturer Kina Kanton

Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton
Bordsarmaturer Kina Kanton

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSARMATURER, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, balusterformade, med hänklar i form av fohundar, dekor av reserver med figurscener i emaljfärger, järnoxid, sepia och guld samt i relief av salamandrar, höjd exkl. lampfattning ca 32 cm

Borrade för el, en med kantlagning

596333

2018-12-08